aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Ilgtspēja
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi

Stratēģija 2018.-2023.gadam

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”  darbības stratēģija 2018. – 2023. gadam*

 

Jumis resursi sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību tiek ieguldīti kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanā. Siguldas pilsētas, Siguldas, Allažu un Mores pagastu administratīvās teritorijas ekonomiskās un sociālās attīstības interesēs, modernizējot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, attīstot dalīti vākto šķiroto atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru un veidojot iedzīvotāju izpratni par atkritumu šķirošanu, popularizējot zaļo dzīvesveidu iedzīvotāju un viesu vidū, pilnveidojot klienta servisa kompetenci, lai sekmētu Jumis  stratēģisko mērķi – samazināt nešķirotu sadzīves atkritumu nodošanu apglabāšanai poligonā SIA “Getliņi EKO”.

 

Lai īstenotu stratēģisko mērķi, samazinātu nešķirotu sadzīves atkritumu nodošanu apglabāšanai, ir definēti galvenie darbības virzieni tā sasniegšanai:

 1. Inovatīva atkritumu apsaimniekošanas risinājuma ieviešana Siguldas pilsētā
 2. Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas sistēmas paplašināšana
 3. Šķiroto atkritumu dalītas vākšanas  puntu paplašināšana

 

 

Inovatīva atkritumu apsaimniekošanas risinājuma ieviešana Siguldas pilsētā

 

 • Izveidots preskonteineru pilotprojekts daudzdzīvokļu māju kvartālā Leona Paegles ielā, nešķirotu sadzīves un bioloģiski noārdāmo (pārtikas) atkritumu apsaimniekošanai, un pazemes atkritumu šķirošanas konteineri, projekta tehnoloģiskā inovācija – identifikācija ar Siguldas ID karti.
 • Pēc rezultatīvo rādītāju novērtēšanas, jāvienojas ar Siguldas novada pašvaldību par pilotprojekta nākotnes attīstības perspektīvas iespējām. Izvērtējot rādītājus un apspriežoties ar namu apsaimniekotājiem, jāpiedāvā iespēja projektam  daudzdzīvokļu māju kvartālā Leona Paegles ielā pievienot blakus esošās daudzdzīvokļu mājas. Jāizskata iespēja pēc Leona Paegles ielas pilotprojekta parauga, izveidot šādu pašu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu divos citos daudzdzīvokļu māju kvartālos.
 •  Izstrādāti un ieviesti inovatīvi risinājumi konteineru apsaimniekošanas sistēmas risinājumi un risinājumi  un iedzīvotāju identificēšanai ar Siguldas ID karti.

 

Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas sistēmas paplašināšana

 

 • Tiks apsaimniekots kompostēšanas laukums, kurā iedzīvotāji varēs  nogādāt un bez maksas laukumā nodot zaļos un dārza atkritumus, juridiskām personām zaļo un dārza atkritumu nodošana būs par maksu.
 • Atbilstoši Siguldas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem, tiks izveidots jauns atsevišķs maršruts bioloģiski noārdāmo (pārtikas) atkritumu apsaimniekošanai un piemērota atsevišķa maksa par pakalpojumu.

 

Dalīti vākto atkritumu punktu paplašināšana

 

 • Šķiroto atkritumu (stikla un vieglā iepakojuma)  dalītas vākšanas punkti tiks papildināti  ar jauniem publiski pieejamiem bezmaksas šķirošanas konteineriem.
 • Izveidoti jauni dalīti vākto šķiroto atkritumu maršruti privātpersonām – bezmaksas šķirošanas maisu sistēma.
 • Tiek veicināta  iedzīvotāju aktīva iesaistīšanās šķirošanas sistēmā un iedzīvotājki tiek izglītoti par  pareizu otrreizējo izejmateriālu šķirošanu.

 

 

Apskati stratēģiju  | Apskati 2018.gada pārskatu  | Apskati 2019.gada pārskatu | Apskati 2020. gada pārskatu  Apskati iepirkumu politiku | Apskati 2021. gada pārskatu | Apskati 2022. gada pārskatu | Apskati 2023. gada pārskatu

 

*Saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 58.panta otro daļu informācija publiskota daļēji. Informācija par vidēja termiņa stratēģiju publicēta 2021.gada 22.aprīlī 

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi