aizvērt
open menu
Noslēgt līgumu
Jaunumi
Pakalpojumi
Atkritumu šķirošana
Par mums
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Aicina atkritumu šķirošanas viedpunktu L.Paegles ielas kvartālā izmantot atbildīgi

Aicina atkritumu šķirošanas viedpunktu L.Paegles ielas kvartālā izmantot atbildīgi

31/01/2022

Ņemot vērā situācijas, kad L.Paegles ielas deviņu namu kvartālā, Siguldā, atkritumu šķirošanas viedpunktā atkritumi speciālajās lūkās nereti tiek “iespiesti” jeb ievietoti sablietētā veidā, tie iesprūst sistēmā, tādējādi bremzējot viedpunkta darbību. Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina ņemt vērā pāris vienkāršus pamatprincipus, lai šķirošanas viedpunkta darbība netiktu traucēta un ikviens kvartāla iedzīvotājs varētu norēķināties tikai par sevis radīto atkritumu apjomu.

 

Ievieto atkritumus, atbilstoši noteiktajam tilpumam

Pirms ievietot atkritumus viedpunkta konteinerā, jāņem vērā, ka vienā lūkas atvēršanas reizē drīkst izmest ne vairāk kā 37l atkritumu. Lai vienkāršāk orientēties – atkritumi nedrīkst būt sablietēti un tiem ir jābūt brīvi ievietojamiem lūkas atverē. Pretējā gadījumā viedpunkta iekārta tiek bojāta un var radīt tehniskas problēmas nākamajiem sistēmas lietotājiem – neļaujot nodot atkritumus. Turklāt Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atgādina, ka skaits, cik reizes tiks atvērta konteinera lūka, neietekmē izmaksas – labāk lielāku atkritumu daudzumu ievietot vairākos maisiņos un izmest atsevišķi.

 

Tehnisku bojājumu gadījumā izmanto blakus viedpunktam novietoto konteineru

Gadījumā, ja viedpunkta darbība ir traucēta tajā iesprūdušo atkritumu dēļ, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” nodrošina iespēju sadzīves atkritumus ievietot speciāli uzstādītā konteinerā, lai panāktu, ka pagalmā nekrājas atkritumi. Šādā gadījumā, tā vietā, lai katrs iedzīvotājs maksātu tikai par sevis radīto atkritumu apjomu, izmaksas par papildus uzstādītajā konteinerā ievietoto atkritumu daudzumu tiek proporcionāli dalītas uz visiem namu iedzīvotājiem, kā tas īstenots pirms viedpunkta ieviešanas.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret tiem, kuri atkritumu šķirošanas viedpunktu lieto korekti un cenšas samazināt savus izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu.

Pēc pēdējiem tehniskajiem bojājumiem tika nomainītas slēdzenes abiem konteineriem, bet šobrīd konstatēts, ka bojājumi ietekmējuši pašu sistēmas darbību, tapēc šobrīd viedpunkts darbojas tikai daļēji. Plānots līdz februāra beigām veikt tehniskus uzlabojumus, un atjaunot sistēmas darbību pilnībā. Šobrīd aicinam izmantot parastos konteinerus gadījumā, ja sistēma nedarbojas.

 

Šķiro vairāk, maksā mazāk

Līdzās atkritumu šķirošanas viedpunkta lielajiem preskonteineriem, kuros L.Paegles ielas iedzīvotāji var nodot sadzīves un bioloģiski noārdāmos atkritumus, maksājot tikai par sevis nodoto apjomu, atrodas speciālie pazemes konteineri vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma, kā arī stikla taras šķirošanai. Vieglā un stikla iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas. Līdz ar to – jo vairāk tiks nošķiroti no kopējiem sadzīves atkritumiem, jo mazāku summu iedzīvotājs samaksās par sadzīves nešķiroto un bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu. Par to, kādus iepakojumus drīkst šķirot, vairāk informācijas ŠEIT.

 

Informācija par atkritumu šķirošanas viedpunktu pieejama www.jumislv sadaļā “pakalpojumi”, “viedpunkts”. Tāpat viedpunkta lietotāji aicināti stingri ievērot norādes, kas parādās ekrānā brīdī, gad preskonteineros tiek ievietoti sadzīves vai bioloģiski noārdāmie atkritumi.

Jautājumu gadījumā aicināmies sazināties ar savu namu apsaimniekotāju vai Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, rakstot uz e-pastu info@jumis.lv vai zvanot pa tel. 26112288.

Saistītie raksti

Siguldā darbību sāk zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas laukums

27/07/2022

Šā gada 1.augustā Siguldas pagastā, “Kreiļi”, darbību sāk zaļo un dārza atkritumu šķirošanas laukums, kurā Siguldas novada iedzīvotāji bez maksas un juridiskās personas par nelielu samaksu varēs nodot dažāda veida zaļos un dārza atkritumus, tostarp […]

Ienāc mūsu karjeras lapā un uzzini par darba iespējām “Eco Baltia” grupas uzņēmumos

19/07/2022

AS “Eco Baltia” ir mūsdienīga un uz attīstību vērsta uzņēmumu grupa Latvijā, kura ar tajā īstenotajiem darbības virzieniem nodrošina uz vides ilgtspēju vērstus pakalpojumus, kā arī rūpējas par ietekmes uz vidi mazināšanu. Grupā ietilpst seši […]

Sigulda pilsētas, Siguldas, Allažu un Mores pagasta iedzīvotāji aicināti piedalīties zaļo dārza, nolietoto riepu un lielgabarīta atkritumu šķirošanas akcijās

14/07/2022

Lielgabarīta atkritumu šķirošanas akcija 15. augustā   Sigulda pilsētas, Siguldas, Allažu un Mores pagastu iedzīvotāji aicināti piedalīties mājsaimniecībā uzkrāto lielgabarīta bezmaksas nodošanas akcijā, kas norisināsies šī gada 15. augustā no plkst. 14:00 līdz 18:00 šķiroto […]

Aicina Siguldas iedzīvotājus nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas!

16/06/2022

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”,  sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija” no šā gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros aicina Siguldas iedzīvotājus piedalīties nolietotās […]

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku.
Piekrītu