aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Aicina atkritumu šķirošanas viedpunktu L.Paegles ielas kvartālā izmantot atbildīgi

Aicina atkritumu šķirošanas viedpunktu L.Paegles ielas kvartālā izmantot atbildīgi

31/01/2022

Ņemot vērā situācijas, kad L.Paegles ielas deviņu namu kvartālā, Siguldā, atkritumu šķirošanas viedpunktā atkritumi speciālajās lūkās nereti tiek “iespiesti” jeb ievietoti sablietētā veidā, tie iesprūst sistēmā, tādējādi bremzējot viedpunkta darbību. Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina ņemt vērā pāris vienkāršus pamatprincipus, lai šķirošanas viedpunkta darbība netiktu traucēta un ikviens kvartāla iedzīvotājs varētu norēķināties tikai par sevis radīto atkritumu apjomu.

 

Ievieto atkritumus, atbilstoši noteiktajam tilpumam

Pirms ievietot atkritumus viedpunkta konteinerā, jāņem vērā, ka vienā lūkas atvēršanas reizē drīkst izmest ne vairāk kā 37l atkritumu. Lai vienkāršāk orientēties – atkritumi nedrīkst būt sablietēti un tiem ir jābūt brīvi ievietojamiem lūkas atverē. Pretējā gadījumā viedpunkta iekārta tiek bojāta un var radīt tehniskas problēmas nākamajiem sistēmas lietotājiem – neļaujot nodot atkritumus. Turklāt Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atgādina, ka skaits, cik reizes tiks atvērta konteinera lūka, neietekmē izmaksas – labāk lielāku atkritumu daudzumu ievietot vairākos maisiņos un izmest atsevišķi.

 

Tehnisku bojājumu gadījumā izmanto blakus viedpunktam novietoto konteineru

Gadījumā, ja viedpunkta darbība ir traucēta tajā iesprūdušo atkritumu dēļ, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” nodrošina iespēju sadzīves atkritumus ievietot speciāli uzstādītā konteinerā, lai panāktu, ka pagalmā nekrājas atkritumi. Šādā gadījumā, tā vietā, lai katrs iedzīvotājs maksātu tikai par sevis radīto atkritumu apjomu, izmaksas par papildus uzstādītajā konteinerā ievietoto atkritumu daudzumu tiek proporcionāli dalītas uz visiem namu iedzīvotājiem, kā tas īstenots pirms viedpunkta ieviešanas.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret tiem, kuri atkritumu šķirošanas viedpunktu lieto korekti un cenšas samazināt savus izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu.

Pēc pēdējiem tehniskajiem bojājumiem tika nomainītas slēdzenes abiem konteineriem, bet šobrīd konstatēts, ka bojājumi ietekmējuši pašu sistēmas darbību, tapēc šobrīd viedpunkts darbojas tikai daļēji. Plānots līdz februāra beigām veikt tehniskus uzlabojumus, un atjaunot sistēmas darbību pilnībā. Šobrīd aicinam izmantot parastos konteinerus gadījumā, ja sistēma nedarbojas.

 

Šķiro vairāk, maksā mazāk

Līdzās atkritumu šķirošanas viedpunkta lielajiem preskonteineriem, kuros L.Paegles ielas iedzīvotāji var nodot sadzīves un bioloģiski noārdāmos atkritumus, maksājot tikai par sevis nodoto apjomu, atrodas speciālie pazemes konteineri vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojuma, kā arī stikla taras šķirošanai. Vieglā un stikla iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas. Līdz ar to – jo vairāk tiks nošķiroti no kopējiem sadzīves atkritumiem, jo mazāku summu iedzīvotājs samaksās par sadzīves nešķiroto un bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu. Par to, kādus iepakojumus drīkst šķirot, vairāk informācijas ŠEIT.

 

Informācija par atkritumu šķirošanas viedpunktu pieejama www.jumislv sadaļā “pakalpojumi”, “viedpunkts”. Tāpat viedpunkta lietotāji aicināti stingri ievērot norādes, kas parādās ekrānā brīdī, gad preskonteineros tiek ievietoti sadzīves vai bioloģiski noārdāmie atkritumi.

Jautājumu gadījumā aicināmies sazināties ar savu namu apsaimniekotāju vai Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, rakstot uz e-pastu info@jumis.lv vai zvanot pa tel. 26112288.

Saistītie raksti

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi