aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Aptauja: Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi vēljoprojām tiek vērtēti nemainīgi augstu Siguldas novadā

Aptauja: Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi vēljoprojām tiek vērtēti nemainīgi augstu Siguldas novadā

28/02/2022

Siguldas novadā iedzīvotāju apmierinātība ar atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām arī 2021. gadā palikusi nemanīgi augstu, liecina vides apsaimniekošanas uzņēmuma Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” veiktā klientu aptauja 2021. gadā*. Kopējie apmierinātības rādītāji parāda – aptaujāto īpatsvars jeb 90% norādījuši, ka pakalpojumu kvalitāte tos apmierina pilnībā un snieguši augstāko novērtējumu.

 

Balstoties uz aptaujas rezultātiem un atsauksmēm, klienti visaugstāk vērtējuši Siguldas pilsētas “JUMIS” lomu, esot atbildīgs vides apsaimniekotājs, iesaisti sabiedrības izglītošanas aktivitātēs par atkritumu apsaimniekošanas un vides ilgtspējas jautājumiem,  kā arī darbinieku kompetenci un atbildīgumu pret veikto darbu. Nemainīgi augstu iedzīvotāji  novērtējuši saziņu ar Siguldas pilsētas “JUMIS” klientu apkalpošanas centru, novērtējot darbinieku pieklājību un komunikācijas stilu.

 

Siguldas novadā turpina pieaugt arī to mājsaimniecību un uzņēmumu īpatsvars, kas ikdienā šķiro radītos atkritumus. Kopējie aptaujas rezultāti parāda, ka 9 no 10 siguldiešiem šķiro atkritumus. Ik gadu Siguldas novadā tiek paplašināta šķiroto konteineru infrastruktūra, lai veicinātu vēl lielāku atkritumu šķirotāju pieaugumu un plašākas šķirošanas iespējas. Arī 2021. gadā Siguldā tika uzstādīti jauni tekstila konteineri, izveidoti jauni vieglā iepakojuma jeb plastmasas, metāla, papīra un stikla taras pazemes konteineri, kā arī rīkotas dažādas šķiroto atkritumu nodošanas akcijas, kā rezultātā veicinot atkritumu nonākšanu otrreizēja pārstrādē.

 

Šogad iedzīvotāji atzinuši, ka visaktīvāk šķiro plastmasas iepakojumu – 92% respondentu, kas ir par 2% vairāk nekā pērn. Otrajā vietā ir stikla tara un baterijas – tos šķiro 90% aptaujas dalībnieku, savukārt 85% iedzīvotāju šķiro arī papīru un kartonu. Šajā gadā aptaujā tika iekļauta arī tekstila šķirošana ikdienā, ko jau šobrīd izmanto 75% siguldiešu. Kāpums, kas vērtējams ar 16%, ir vērojams starp elektroiekārtu šķirotājiem. Elektroniku atsevišķi no pārējiem atkritumu veidiem šķiro jau 85% aptaujāto. Krietni lielāks kāpums ir bioloģisko noārdāmo atkritumu šķirotāju pieaugumam, ja 2020. gadā šķirotāju skaits bija vien 32%, tad šogad tie jau ir 72% respondentu. Tāpat katrs trešais aptaujātais izmanto iespēju 3x gadā bezmaksas atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, kā arī katrs otrais siguldietis izmanto publiski pieejamos atkritumu šķirošanas konteinerus.

 

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pateicas aptaujas dalībniekam par pausto viedokli, kā arī ikvienam klientam par līdzšinējo sadarbību. Aptaujā saņemtās atbildes palīdzēs vēl vairāk uzlabot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, kā arī turpināt veidot visaptverošu un iedzīvotājiem pieejamu atkritumu šķirošanas infrastruktūru. Siguldas pilsētas SIA “JUMIS atgādina, ka ērtākai pakalpojumu pieteikšanai un komunikācijai ar klientu centru, siguldiešiem ir pieejama mūsdienīga mobilā lietotne “Eco Baltia”, kurā var sekot līdzi aktuālajiem līgumiem. Balstoties uz 2021. gada klientu apmierinātības aptaujas rezultātiem, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” turpinās pilnveidot tehnoloģiskos risinājumus viedpunkta darbībai, kā arī turpinās paplašināt šķiroto atkritumu infrastruktūru Siguldas novadā.

 

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina sekot līdzi aktualitātēm uzņēmuma mājaslapā www.jumis.lv. Jautājumu gadījumā aicina sazināties ar klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 26112288 vai rakstot uz e-pastu info@jumis.lv.

 

 

 

* Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” klientu aptauja tika veikta laika posmā no 5.oktobra līdz 21.novembrim. Tajā piedalījās 238 respondenti vecumā no 18 gadiem, atbildot uz jautājumiem par pakalpojumu pieejamību, maksu, komunikāciju ar uzņēmuma klientu centru, kā arī atkritumu šķirošanas paradumiem un citiem jautājumiem.

Saistītie raksti

Aprīlī Siguldas novada Allažu pagasta Egļupes sezonālajiem klientiem atsākas atkritumu izvešana

22/03/2023

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka aprīlī atsākas sezonālā atkritumu izvešana Siguldas novada Allažu pagasta Egļupes klientiem.   Iedzīvotāji, kuriem vēl nav noslēgti līgumi par sadzīves atkritumu izvešanu, aicināti atsevišķi vienoties par vēlamo līguma slēgšanas […]

Aicinām darbā laukuma pārzini (uz noteiktu laiku)

09/03/2023

Uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina pievienoties zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas laukuma pārzini. Pienākumi: laipni apkalpot katru klientu, uzraudzīt un rūpēties par kārtību laukumā, pārbaudīt atvestā materiāla atbilstību prasībām. Prasības: enerģisks, ar pozitīvu attieksmi […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” nodrošina iespējas bez maksas nodot lauksaimniecībā radīto iepakojumu

07/03/2023

Rūpējoties par atkritumu šķirošanas sistēmas attīstību un tīras, sakoptas vides veidošanu Latvijā, informējam par Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aktuālajām iespējām zemnieku saimniecībām bez maksas atbrīvoties no uzkrātā lauksaimniecības iepakojuma.   Lauksaimniecības iepakojumu aicinām nodot:   […]

Neradi piesārņojuma riskus videi – šķiro baterijas

07/02/2023

Baterijas, tāpat kā citi bīstamie atkritumi, nepareizi apsaimniekotas, rada piesārņojuma riskus videi. Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija var saindēt pat vienu kubikmetru augsnes, un to sastāvā esošās ķīmiskās vielas caur gruntsūdeņiem var nonākt cilvēka organismā. Siguldas […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi