aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Neradi piesārņojuma riskus videi – šķiro baterijas

Neradi piesārņojuma riskus videi – šķiro baterijas

07/02/2023

Baterijas, tāpat kā citi bīstamie atkritumi, nepareizi apsaimniekotas, rada piesārņojuma riskus videi. Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija var saindēt pat vienu kubikmetru augsnes, un to sastāvā esošās ķīmiskās vielas caur gruntsūdeņiem var nonākt cilvēka organismā. Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, sadarbībā ar Latvijas Zaļais punktu aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ikdienā šķirot baterijas, piedāvājot specializētas kartona kastes nolietoto bateriju vākšanai.

Bateriju sastāvā ir tādas ķīmiskas, videi un cilvēka veselībai kaitīgas vielas kā cinks, kadmijs, dzīvsudrabs u. c. Nonākot dabā, baterijas apkārtējo apstākļu ietekmē sāk sadalīties.  Noārdīšanās rezultātā dabā nonāk baterijās esošās ķīmiskas vielas, kas caur zemi un gruntsūdeņiem un pēcāk caur uzturu var nonākt arī cilvēka organismā. Tāpēc svarīgi, ka pēc izlietošanas baterijas nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

Speciālas bateriju šķirošanas kastes arvien aktīvāk tiek izvietotas arī dažādās publiskās un privātās vietās, piemēram izglītības iestādēs, birojos, daudzdzīvokļu namos un citviet. Pieteikt bateriju šķirošanas kasti un pēc tam arī tās tukšošanu ir iespēja, zvanot pa tel.26112288 vai rakstot uz e-pastu info@jumis.

Kad kaste pilna, to var iztukšot Siguldas pilsētas SIA „JUMIS” atkritumu šķirošanas laukumā Siguldas pagastā „Zemdegās” vai atsevišķi sazinoties un vienojoties ar Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”  klientu apkalpošanas centru zvanot pa tel. 26112288 vai sūtot e-pastu uz – info@jumis.lv.

Saistītie raksti

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi