aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Novembrī norisināsies sagrābto lapu nodošanas akcija

Novembrī norisināsies sagrābto lapu nodošanas akcija

28/10/2022

Lai sniegtu atbalstu iedzīvotājiem, kas kopj savam īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas, Siguldas novada pašvaldība rīko akciju, kuras laikā būs iespēja bez maksas nodot sagrābtās lapas un nelielus zarus (ar stumbra diametru līdz 2 centimetriem un garumā līdz 50 centimetriem) vairākās vietās novadā, patstāvīgi tos turp nogādājot.

Akcija notiks no 1. līdz 5. novembrim otrdien no plkst. 12.00 līdz 17.00, trešdien no plkst. 15.00 līdz 19.00, ceturtdien no plkst. 10.00 līdz 17.00 un sestdien no plkst. 10.00 līdz 14.00:

  • Raganā, Vidus ielā 12;
  • Inčukalnā, Miera ielā 1;
  • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3;
  • Siguldas pagastā, dārzu un parku atkritumu kompostēšanas laukumā “Kreiļi”.

Savukārt Inciemā, Kastaņu un Straupes ielas krustojumā, 2. novembrī no plkst. 15.00 līdz 16.00 un Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 3. novembrī no plkst. 15.00 līdz 16.00 būs iespēja nodot īpašumam piegulošajā publiskajā teritorijā savāktās lapas.

Vēršam uzmanību, ja lapas un nelielie zari uz akcijas norises vietām tiek nogādātas jebkāda veida tarā, piemēram, maisos vai kastēs, tie no taras ir jāizber akcijas norises vietās, novietojot lielizmēra konteineros vai norādītajā laukumā.

Informējam, ka kompostēšanas laukuma Siguldas pagasta “Kreiļos” darbības sezona līdz ar akcijas noslēgumu beigsies, kas nozīmē, ka pēc akcijas visu ziemu līdz pavasarim vairs nebūs iespējams nodot dārzu atkritumus “Kreiļu” laukumā.

Vienlaikus atgādinām, ka parku un dārzu atkritumu dedzināšana Siguldas pilsētas un novada ciemu teritorijās ir aizliegta.

Videi visdraudzīgākais un vienlaikus ekonomiski visizdevīgākais risinājums ir bioloģiski noārdāmos atkritumus katram pašam savā dārzā izmantot lietderīgi, piemēram, kompostēt, mulčēt vai veidot augstās dobes. Siguldas novadā kompostēt ir atļauts ar nosacījumu, ja kompostēšana tiek veikta uz savā īpašumā esošas zemes un nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai un videi, kā arī personu mantai.

Visi novada teritorijā strādājošie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi piedāvā dažādus risinājumus dārzu un parku atkritumu savākšanai par maksu. Par tiem jāvēršas pie sava sadzīves atkritumu apsaimniekotāja – Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Saistītie raksti

Aprīlī Siguldas novada Allažu pagasta Egļupes sezonālajiem klientiem atsākas atkritumu izvešana

22/03/2023

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka aprīlī atsākas sezonālā atkritumu izvešana Siguldas novada Allažu pagasta Egļupes klientiem.   Iedzīvotāji, kuriem vēl nav noslēgti līgumi par sadzīves atkritumu izvešanu, aicināti atsevišķi vienoties par vēlamo līguma slēgšanas […]

Aicinām darbā laukuma pārzini (uz noteiktu laiku)

09/03/2023

Uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina pievienoties zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas laukuma pārzini. Pienākumi: laipni apkalpot katru klientu, uzraudzīt un rūpēties par kārtību laukumā, pārbaudīt atvestā materiāla atbilstību prasībām. Prasības: enerģisks, ar pozitīvu attieksmi […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” nodrošina iespējas bez maksas nodot lauksaimniecībā radīto iepakojumu

07/03/2023

Rūpējoties par atkritumu šķirošanas sistēmas attīstību un tīras, sakoptas vides veidošanu Latvijā, informējam par Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aktuālajām iespējām zemnieku saimniecībām bez maksas atbrīvoties no uzkrātā lauksaimniecības iepakojuma.   Lauksaimniecības iepakojumu aicinām nodot:   […]

Neradi piesārņojuma riskus videi – šķiro baterijas

07/02/2023

Baterijas, tāpat kā citi bīstamie atkritumi, nepareizi apsaimniekotas, rada piesārņojuma riskus videi. Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija var saindēt pat vienu kubikmetru augsnes, un to sastāvā esošās ķīmiskās vielas caur gruntsūdeņiem var nonākt cilvēka organismā. Siguldas […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi