aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Siguldā uzstādīti pirmie pazemes konteineri sadzīves atkritumiem

Siguldā uzstādīti pirmie pazemes konteineri sadzīves atkritumiem

06/12/2023

Modernizējot atkritumu savākšanas un šķirošanas infrastruktūru, Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes grupas “Eco Baltia” uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” Siguldā, Laimas ielā 2a, uzstādījis un 2023. gada 1. decembrī nodevis lietošanā Siguldā pirmos pazemes konteinerus sadzīves atkritumiem. Šis ir pirmais daudzdzīvokļu māju kvartāls, kur “JUMIS” tā namu iedzīvotājiem ir izbūvējis speciālu novietni, kur iedzīvotājiem būs iespēja mūsdienīgos konteineros atbrīvoties ne tikai no sadzīves atkritumiem, bet arī šķirot vieglo iepakojumu, stikla taru un bioloģiski noārdāmos atkritumus.

Kā atklāj Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” direktore Kristīne Lūse, Siguldas pilsētā vairākās vietās jau ir publiski pieejami pazemes konteineri šķirotajiem atkritumiem, bet šis projekts ir īpašs ar to, ka noteiktam daudzdzīvokļu māju kvartālam ir izbūvēta un labiekārtota moderna atkritumu konteineru novietne ar plašām šķirošanas iespējām.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” direktore Kristīne Lūse uzsver, ka pazemes atkritumu konteineri ir mūsdienīgs un videi draudzīgāks veids, kā apsaimniekot atkritumus. “Viena pazemes konteinera ietilpība ir teju piecas reizes lielāka nekā vienam standarta 1,1 m3 tilpuma konteineram, tāpēc pazemes konteinerus nepieciešams izvest retāk, tādējādi ietaupot resursus un saudzējot vidi. Lai arī konteineri ir ietilpīgi, vasarā zemes vēsās temperatūras dēļ konteinerā ir mikrtoklimats, kas var samazināt smakas,” uzsver Kristīne Lūse.

Pazemes konteineru iekļaušana atkritumu apsaimniekošanā ne tikai būtiski samazina vides piesārņojuma riskus, ko rada transports, bet arī uzlabo apkārtējās vides estētiku un padara atkritumu šķirošanu pieejamāku. Atkritumu pazemes konteineri ir īpaši ar to, ka tajos atkritumus ir ļoti viegli izmest, taču pēc tam piekļuve izmestajiem atkritumiem ir ierobežota gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem – tātad tiek novērsts risks atkritumiem nonākt vidē.

Labiekārtota un izbūvēta jauna pazemes atkritumu konteineru novietne izbūvēta Siguldā, Laimas ielā 2a, kurā atrodas konteineri gan sadzīves, gan šķirotajiem atkritumiem. Līdzšinējo atkritumu konteineru vietā izvietoti:

  • divi 5m3 atkritumu pazemes konteineri nešķirotiem sadzīves atkritumiem;
  • viens 5m3 atkritumu pazemes konteiners šķirotajiem atkritumiem (vieglajam iepakojumam jeb plastmasas, papīra un metāla iepakojumam);
  • viens 3m3 atkritumu pazemes konteiners stikla iepakojumam;
  • viens 0,66m3 standarta konteiners bioloģiski noārdāmo pārtikas atkritumu šķirošanai.

 

Šobrīd novietne pieejama lietošanai Siguldas iedzīvotājiem no adresēm: Laimas iela 2, Laimas iela 4, Laimas iela 6, Jaunatnes iela 3, P. Brieža iela 28, P. Brieža iela 24a,  P. Brieža iela 24.

Lai realizētu pazemes atkritumu konteineru projektu, kas uzlabotu apkārtējo vidi un padarītu atkritumu apsaimniekošanu estētiskāku un videi draudzīgāku, nepieciešama gan specializēto laukumu izbūvēšana, gan konteineru uzstādīšana un pielāgota transporta iegāde. Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” 2023. gadā iegādājās atkritumu savākšanas automašīnu ar manipulatoru, kura paredzēta sadzīves un šķiroto atkritumu pazemes konteineru tukšošanai.

Šis ir jauns projekts, un mēs noteikti sekosim līdzi, kā iedzīvotājiem sokas ar atkritumu šķirošanu un cik viņi ir apmierināti ar jauno pieeju atkritumu apsaimniekošanā. Tad arī varēsim domāt par nākamajiem šāda tipa atkritumu šķirošanas punktiem citiem Siguldas iedzīvotājiem,” stāsta Kristīne Lūse.

Pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību regulāri iegulda kvalitatīvā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanā, modernizējot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, attīstot dalīti vākto atkritumu infrastruktūru un veidojot iedzīvotāju izpratni par atkritumu šķirošanu.

Saistītie raksti

Siguldā akcijas “Nomet riepu atbildīgi!” laikā savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu

16/05/2024

Siguldas pilsētas un novada iedzīvotājiem izrādot augstu interesi, mēneša akcijas laikā Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas” otrreizējai pārstrādei savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu. Nolietoto riepu savākšanas akcija “Nomet riepu atbildīgi!” Siguldā norisinājās […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pakāpeniski ievieš jaunu vizuālo identitāti

15/05/2024

Lai stiprinātu uzņēmuma vietu vides apsaimniekošanas sektorā, Siguldas pilsētas SIA “Jumis” vadība ir virzījusi lēmumu atjaunot un modernizēt uzņēmuma vizuālo identitāti, kas atbilst tā vērtībām un mērķiem. Vizuālās identitātes maiņa ir svarīgs solis uz priekšu, […]

Jūdažos un Morē uzstādīti konteineri tekstila šķirošanai

13/05/2024

Lai nodrošinātu pieejamāku tekstila materiālu šķirošanu Siguldas novada iedzīvotājiem, vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” šī gada pavasarī novadā izvietojis divus jaunus konteinerus tekstila šķirošanai Jūdažos un Morē. Jaunie […]

Izmaiņas darba laikā maija svētkos

30/04/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka 1. un 6. maijā sadzīves atkritumu izvešana tiks nodrošināta atbilstoši līdzšinējiem grafikiem, taču paredzētas izmaiņas klientu zvanu centra darba laikā. Tāpēc iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti laikus […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi