aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” iegūst siltumnīcefektu izraisošo gāzu verifikācijas apliecinājumu par 2022. pārskata gadu

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” iegūst siltumnīcefektu izraisošo gāzu verifikācijas apliecinājumu par 2022. pārskata gadu

04/08/2023

Baltijā lielākās vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupas “Eco Baltia” vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” ieguvis verifikācijas apliecinājumu atbilstoši ISO 14064-1:2018 standarta prasībām par 2022. pārskata gadu. Apliecinājums liecina, ka uzņēmums uzrauga un monitorē radīto, kā arī novērsto siltumnīcefekta gāzu apjomu, organizācijas procesu uzraudzībai un emisiju samazināšanai.

 

Verifikācijas mērķis ir gūt neitrālas institūcijas apliecinājumu, ka uzņēmumā Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” ir izstrādāta un ieviesta procedūra, kā arī tās atsekošanas sistēma siltumnīcefekta gāzu emisiju uzraudzībai un samazināšanai vai pat likvidēšanai atbilstoši ISO 14064-1:2018 standartam.

 

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” direktore Kristīne Lūse: “Oglekļa emisiju samazināšana ir būtiska, lai apturētu klimata pārmaiņu negatīvo ietekmi uz mūsu planētu un tās iedzīvotājiem. Tas prasa ieguldījumu no visām iesaistītajām pusēm, tāpēc arī “JUMIS” iekšienē mērķtiecīgi veicam uzlabojumus, gan ieviešot jaunas tehnoloģijas, gan optimizējot iekšējos procesus un meklējot jaunus energoefektīvus risinājumus. Katrs solis ilgtspējas virzienā palīdz pietuvoties klimatneitralitātes mērķiem. Iegūtais apliecinājums ir svarīgs atgādinājums mūsu darbiniekiem, partneriem un klientiem, ka esam uz ilgtspējīgu vides resursu pārvaldību orientēts uzņēmums, izvirzot priekšplānā ne tikai biznesa stratēģiskos mērķus, bet arī tādu operatīvo darbību, kas samazina negatīvo ietekmi uz vidi.”

 

Lai Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” 2022. gadā spētu izvērtēt savas darbības rezultātā radīto un novērsto oglekļa dioksīda (CO2) emisiju apjomu, tika uzskaitīti vairāki būtiski kritēriji. Pie radītājām oglekļa dioksīda emisijām ņemti vērā patērētie energoresursi, kā arī uzņēmuma radītais un poligonā apglabātais atkritumu apjoms, savukārt pie novērstajām – atkritumu materiāli, kas netika apglabāti poligonā, bet tiem tika nodrošināta pārstrāde. Atkritumu sastāvu veido tādi materiāli kā elektroniskās iekārtas, vieglais iepakojums (papīra un kartona, plastmasas un metāla iepakojums), tekstils, stikls, riepas u.c.

 

Uzņēmuma kopējais radītais siltumnīcefektu izraisošais gāzu apjoms 2022.gadā bija 216,99 tonnas CO2e, taču novērstais apjoms – 1164,85 tonnas.

 

Saistītie raksti

Vēl līdz 20. Aprīlim šķirošanas laukumā „Zemdegas“ var nodot nolietotās vieglo auto riepas

16/04/2024

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atgādina, ka vēl līdz 20. aprīlim ir iespēja atbrīvoties no nolietotajām auto riepām bez maksas un videi draudzīgā veidā. Akcijas “Nomet riepu atbildīgi” laikā Siguldas novada iedzīvotāji, uzrādot Siguldas ID karti, […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” visā Vidzemē nodrošina latvāņu iznīcināšanu

09/04/2024

Latvāņi ir invazīva augu suga, kas ne tikai traucē lauksaimniecībā, bet arī apdraud cilvēku veselību. Turklāt latvāņu iznīcināšana ir zemes īpašnieku pienākums, tāpēc Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” piedāvā efektīvu un praksē pārbaudītu latvāņu iznīcināšanas pakalpojumu […]

Izmaiņas klientu apkalpošanas centra darba laikā 05.04.2024.

05/04/2024

Cienījamie, klienti! Klientu apkalpošanas centrs Rūdolfa Blaumaņa ielā 10  – 5.aprīlī būs slēgts. Saziņai aicinām izmantot e-pastu info@jumis.lv, vai zvanīt uz “JUMIS” zvanu centru 26112288. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina bez maksas nodot lauksaimniecībā radīto iepakojumu

22/03/2024

Pavasaris ir laiks, kad sākas aktīvie darbi lauksaimniecībā, tāpēc, lai nodrošinātu otrreizējā pārstrādē arvien lielāku nodoto atkritumu apjomu, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina lauksaimniekus bez maksas nodot izlietoto lauksaimniecības iepakojumu. […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi