aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Siguldas skolu audzēkņi sacenšas zināšanās par vidi un atkritumu šķirošanu

Siguldas skolu audzēkņi sacenšas zināšanās par vidi un atkritumu šķirošanu

16/10/2023

Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” kampaņas “Zaļie kaimiņi” ietvaros Siguldas skolās no šā gada 3. oktobra līdz 30. novembrim īsteno konkursu “ŠĶIRO UN IZGLĀB ZEMI”, kurā bērni un jaunieši aicināti mēroties zināšanās par atkritumu šķirošanu.

Aplēses liecina, ka katrs Latvijas iedzīvotājs gada laikā rada ap 400 kilogramu sadzīves atkritumu, kuri lielākoties tiek apglabāti atkritumu poligonos, taču atkritumu poligonu resursi katru gadu samazinās. Veids, kā samazināt radušos sadzīves atkritumus, ir to pareiza šķirošana, jo liela daļa atkritumu ir otrreiz pārstrādājama.

Konkursa “ŠĶIRO UN IZGLĀB ZEMI” mērķis ir veicināt skolēnu, izglītības iestāžu mācībspēku un visas sabiedrības zināšanas un izpratni par atkritumu šķirošanas un videi draudzīgas rīcības nozīmi.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” direktore Kristīne Lūse norāda: “Bērni un jaunieši ir mūsu nākotne un, kā rāda mūsu pieredze, itin bieži vides jautājumos šī paaudze ir gatava iesaistīties ļoti aktīvi. Ir svarīgi šo tēmu iekļaut arī mācību procesā, ko daudzās skolās sāk praktizēt arvien vairāk. Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi un pārbaudītu zināšanas par atkritumu šķirošanas nozīmi un iespējām, esam sagatavojuši interaktīvu aktivitāti, kurā aicināti iesaistīties Siguldas novada skolu audzēkņi.”

Kā notiek konkurss

Konkurss notiek skolēniem saistošā veidā – elektroniski aizpildot anketu par atkritumu šķirošanu un otrreizējo pārstrādi. Katru nedēļu (no otrdienas līdz otrdienai) citā izglītības iestādē Siguldas pilsētā, Allažu, Mores un Mālpils pagastā tiks izvietots citplanētieša manekens, uz kura atrodas QR kods, kur pieejams konkursa uzdevums.

Konkursa uzvarētāju noteikšana un balvas

Uzvarētājus katras nedēļas otrdienā katrā skolā paziņos izglītības iestādes ārpus klases darba organizators. Konkursā izlozes veidā tiks apbalvoti 10 skolēni no katras skolas, kas pareizi aizpildījuši aptauju. Konkursa beigās no katras skolas tiks izlozēts viens skolēns, kurš laimēs kino biļetes sev un trīs draugiem.

Balvu fondu nodrošina SIA “Latvijas Zaļais punkts” un Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un “Latvijas Zaļais punkts” atgādina par atkritumu šķirošanas nozīmi ikdienā. Iedzīvotājiem visā Latvijā jau šobrīd ir iespēja gan publiskās vietās, gan individuāli šķirot dažāda veida iepakojumu, stikla taru un daudzviet, tostarp Siguldā un tuvējos novados, arī bioloģiski noārdāmos atkritumus. Tāpat ikviens var bez maksas nodot veco elektrotehniku, ko iespējams nogādāt uz kādu no Latvijā vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumiem vai ievietot specializētās šķirošanas kastēs baterijām un mazajai tehnikai, kas izvietotas tirdzniecības vietās. Šķirot iespējams arī tekstilizstrādājumus, spuldzes un daudz cita veida atkritumu, kas tiek radīti ikdienā. Vairāk par atkritumu šķirošanu, uz ko sabiedrība aicināta arī “Latvijas Zaļā punkta” rīkotajā kampaņā “Zaļie kaimiņi”, pieejama šeit.

Vairāk par Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” piedāvātajām atkritumu šķirošanas iespējām Siguldā un tuvējos pagastos pieejama šeit.

Saistītie raksti

2024. gada 1.pusgada atkritumu izvešanas grafiks ir nosūtīts

08/12/2023

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka visiem klientiem 07.12.2023. e-pastā ir nosūtīts 2024. gada 1.pusgada atkritumu izvešanas grafiks. Ja kāds savu izvešanas grafiku tomēr nav saņēmis, aicinām sazināties ar mums rakstot uz e-pastu info@jumis.lv vai zvanot pa […]

Siguldā uzstādīti pirmie pazemes konteineri sadzīves atkritumiem

06/12/2023

Modernizējot atkritumu savākšanas un šķirošanas infrastruktūru, Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes grupas “Eco Baltia” uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” Siguldā, Laimas ielā 2a, uzstādījis un 2023. gada 1. decembrī nodevis lietošanā Siguldā pirmos […]

Par plānotajām izmaiņām atkritumu maksā no 2024. gada 1. janvāra

01/12/2023

Informējam, ka plānoti grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz, ka no 2024. gada 1. janvāra paaugstināsies dabas resursu nodokļa likme. Papildus informējam, ka ar 2024 .gada 1. janvāri cieto sadzīves atkritumu poligonā „Getliņi EKO” […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina klientus ziemas sezonā nodrošināt brīvu piekļuvi konteineriem

24/11/2023

Sākoties ziemas sezonai, snigšanas un/vai laikapstākļu maiņas rezultātā  uz ceļiem var veidoties apledojums un sniega sega, kas var apgrūtināt braukšanas apstākļus un arī piekļuvi atkritumu konteineriem.  Tāpēc Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina savus klientus savlaicīgi […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi