aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Tet, DPD un Eco Baltia grupas uzņēmumi apvienojas jaunā elektrotehnikas bezmaksas nodošanas pakalpojumā

Tet, DPD un Eco Baltia grupas uzņēmumi apvienojas jaunā elektrotehnikas bezmaksas nodošanas pakalpojumā

09/03/2022

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet sadarbībā ar tirgus līderiem – sūtījumu piegādes uzņēmumu DPD un uzņēmumu grupas AS Eco Baltia vides apsaimniekošanas uzņēmumi – piedāvā jaunu iespēju iedzīvotājiem vēl ērtākā veidā atbrīvoties no savu laiku nokalpojušas tehnikas uzreiz pēc jaunas iegādes. Savam mājoklim iegādājoties elektroierīci Tet e-veikalā ar piegādi uz mājām ar DPD kurjeru, būs iespējams pasūtīt arī vecās elektroiekārtas bezmaksas izvešanu no savas adreses. Šis  pakalpojums būs pieejams gan privātpersonām, gan juridiskām personām jebkurā vietā Latvijā. Šāda servisa ieviešana veicinās pilnvērtīgu elektroiekārtu apriti visā to dzīves ciklā – no iegādes, līdz brīdim, kad iekārta vairs nav nepieciešama.

 

“Ilgstpējīga biznesa attīstība un reāla “zaļo” risinājumu ieviešana biznesa procesos mums kā tehnoloģiju līderim Latvijā ir viens no veiksmīgas attīstības priekšnosacījumiem gan šodien, gan ilgtermiņā. Un šī sadarbība ir tikai viens no daudziem projektiem, kurus, īstenojot kopā ar partneriem, mēs radam ērtu un efektīvu veidu, kā katrs no mums var nodrošināt jaunāku tehnoloģiju ienākšanu mājās, vienlaicīgi, darot to videi draudzīgā veidā. Pareizi nodrošināti preču aprites un utilizācijas procesi veido aprites ekonomikas pilnu ciklu un palīdz gan mums, gan mūsu klientiem rūpēties par dabu, kurā visi kopā dzīvojam,” norāda Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

 

Jaunais pakalpojums nevajadzīgās elektrotehnikas bezmaksas izvešanai tiek nodrošināts, iegādājoties jaunu elektrotehniku Tet e-veikalā vai Tet outlet, atzīmējot saņemšanu ar DPD kurjeru. Savākšana tiek veikta tādas pašas kategorijas elektrotehnikai, kāda iegādāta – atbilstošai pēc izmēra un svara. Ja papildus tam nepieciešama jaunās iekārtas piegāde līdz dzīvokļa vai mājas durvīm, tas jāatzīmē, veicot pasūtījumu. Pandēmijas laikā piegāde, kā arī savākšanas pakalpojums tiek nodrošināti bezkontakta veidā – t.i. kurjers piegādā jauno un paņem nevajadzīgo preci ārpus ēkas vai dzīvokļa. Pēc vecās ierīces savākšanas DPD kurjers nodrošinās tās nogādāšanu uz SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas rūpnīcu, kur tā tiks sagatavota pārstrādei.

 

 “Tirgū laistais elektrotehnikas apjoms ik gadu palielinās. Ja 2017.gadā tirdzniecībā nonāca 22,7 tūkstoši tonnu iekārtu, tad pēc pēdējiem datiem, kas ir par 2020.gadu, tās bija jau par 5,4 tūkstošiem tonnu vairāk. Vienlaikus palielinās arī valstī noteiktais apjoms, ko jāsavāc un jāpārstrādā. Līdz pagājušā gada 30.jūnijam no tirgū novietotā elektrotehnikas daudzuma bija jāspēj savākt 40,5%, savukārt no pērnā gada 1.jūlija prasība jāizpilda jau 65% apmērā. Kāpums ir pietiekoši liels, ja ne izaicinošs. Tāpēc svarīgi strādāt pie jaunu pakalpojumu ieviešanas, lai iedzīvotājiem nodrošinātu vēl ērtākas iespējas atbrīvoties no nevajadzīgā. Un svarīga ir arī pašu tirgotāju iesaiste, kas, strauji attīstoties pārvadājumu un sūtījumu piegādes pakalpojumiem, var attīstīt jaunus un vēl nebijušus apsaimniekošanas virzienus,” skaidro SIA Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

 

Elektrotehnika ir videi kaitīgie atkritumi un no tās jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Vienlaikus,  tāpat kā citiem šķiroto atkritumu veidiem, tai ir iespējama pārstrāde, tādējādi nevajadzīgā ierīce vai tās sastāvdaļa jau kā otrreizējā izejviela var kļūt par jaunu preci un nonākt tirgū atkārtoti. Lai tas būtu iespējams, iedzīvotāji aicināti izmantot kādu no Latvijā pieejamajām šķirošanas iespējām – nogādāt nevajadzīgo tehniku uz kādu no 70 atkritumu šķirošanas laukumiem vai izmantot sava atkritumu apsaimniekotāja piedāvājumus, mazās ierīces un baterijas nodot arī tirdzniecības vietās novietotajās šķirošanas kastēs, kā arī nu jau pieteikties pavisam jaunam bezmaksas pakalpojumam – vecās tehnikas bezmaksas savākšanu ar DPD kurjeru, pērkot jaunu tehniku pie Tet.

 

“Ilgtspēja ir mūsdienu viens no lielākajiem izaicinājumiem. Par ko liecina, ka aizvien vairāk sabiedrībā pieaug bažas par klimatu pārmaiņu radītajām sekām un vides ilgtspējas jautājumiem. No uzņēmumiem tiek pieprasīta lielāka atbildība un ieguldījums vides ilgtspējas veicināšanā un piesārņojuma apjoma mazināšanā. Mēs, DPD Latvija, sevi apzināmies kā šīs kopienas daļu, tādēļ savā pamatdarbībā īstenojam uzņēmuma vides attīstības programmu, kas paredz videi draudzīgu un energoefektīvu risinājumu ieviešanu pakalpojumu nodrošināšanā. Pateicoties nulles CO2 izmešu apjomam un “zaļās enerģijas” resursiem uzlādes laikā, jau šobrīd spējam nodrošināt emisiju neitrālu sūtījumu piegādes, tādējādi mazinot gaisa radīto piesārņojumu un ar katru piegādi veidojot Latviju zaļāku! Esam pārliecināti, ka apvienojot spēkus ar mūsu klientiem, mums kopā izdosies parūpēties par zaļāku rītdienu,” pauž DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

 

Ērtība klientiem

Pērkot  jaunu tehniku pie Tet, iespēja bez papildu maksas atbrīvot māju no savu laiku nokalpojušās tehnikas pieejama klientiem visā Latvijā, neatkarīgi no atrašanās vietas – vai tas būtu Latvijas lauku teritorijās, vai daudzstāvu mājā. Elektrotehnika pirms tās izvešanas ir attiecīgi jāsagatavo nodošanai – jāatvieno no elektrības, jāizskrūvē no iebūvējamām mēbelēm, jāizņem no tās personīgās mantas un jāiznes no dzīvokļa/mājas, lai kurjers to varētu paņemt. Tāpat visai elektrotehnikai nodošanas brīdi jābūt neizjauktai – t.i. ar visām to sastāvā esošajām detaļām.

Saistītie raksti

2024. gada 1.pusgada atkritumu izvešanas grafiks ir nosūtīts

08/12/2023

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka visiem klientiem 07.12.2023. e-pastā ir nosūtīts 2024. gada 1.pusgada atkritumu izvešanas grafiks. Ja kāds savu izvešanas grafiku tomēr nav saņēmis, aicinām sazināties ar mums rakstot uz e-pastu info@jumis.lv vai zvanot pa […]

Siguldā uzstādīti pirmie pazemes konteineri sadzīves atkritumiem

06/12/2023

Modernizējot atkritumu savākšanas un šķirošanas infrastruktūru, Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes grupas “Eco Baltia” uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” Siguldā, Laimas ielā 2a, uzstādījis un 2023. gada 1. decembrī nodevis lietošanā Siguldā pirmos […]

Par plānotajām izmaiņām atkritumu maksā no 2024. gada 1. janvāra

01/12/2023

Informējam, ka plānoti grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz, ka no 2024. gada 1. janvāra paaugstināsies dabas resursu nodokļa likme. Papildus informējam, ka ar 2024 .gada 1. janvāri cieto sadzīves atkritumu poligonā „Getliņi EKO” […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina klientus ziemas sezonā nodrošināt brīvu piekļuvi konteineriem

24/11/2023

Sākoties ziemas sezonai, snigšanas un/vai laikapstākļu maiņas rezultātā  uz ceļiem var veidoties apledojums un sniega sega, kas var apgrūtināt braukšanas apstākļus un arī piekļuvi atkritumu konteineriem.  Tāpēc Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina savus klientus savlaicīgi […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi