aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Apkopojums: vietas, kur bez maksas iespējams nodot nolietotu elektrotehniku

Apkopojums: vietas, kur bez maksas iespējams nodot nolietotu elektrotehniku

08/11/2023

Latvijas tirgū ik gadu nonāk teju 30 tūkstoši tonnu jaunu elektroiekārtu* (pēc pēdējiem Valsts vides dienesta datiem par 2021. gadu – 29,7 tūkstoši tonnu), no kurām atbilstoši valstī noteiktajai normai jāspēj atpakaļ savākt 65%**. Rūpējoties par to, lai iespējami daudz nolietotās elektrotehnikas nonāktu otrreizējā apritē, “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atgādina, ka elektrotehnikas šķirošana ir pieejama ikvienam iedzīvotājam visā Latvijā, tāpēc aicina nevajadzīgo tehniku nodot pārstrādei, nevis izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

“Latvijas Zaļā punkta” direktors Kaspars Zakulis norāda, ka līdz ar elektrotehnikas nodošanas iespēju paplašināšanos pieaug arī otrreizējai pārstrādei nodotās elektrotehnikas apjomi. “Mēs arvien domājam jaunus veidus, kā elektrotehnikas nodošanu padarīt cilvēkiem pieejamāku un ērtāku, lai savu laiku nokalpojušās iekārtas tiktu savāktas un saremontētas, tādejādi nonākot otrreizējā apritē, vai pārstrādātas izejmateriālos jaunu iekārtu ražošanai. Lai tas kļūtu par pašsaprotamu paradumu – veco elektrotehniku nodot tai paredzētajā vietā, nevis izmest sadzīves atkritumos, mežā vai krāt savā šķūnītī,” teic K. Zakulis.

  1. Šķirošanas kastes mazajai elektrotehnikai veikalos visā Latvijā

Maza izmēra elektrotehniku, piemēram, mobilos telefonus, blenderus, fēnus un citas neliela izmēra ierīces, kā arī baterijas, ļoti ērti nodot speciālajās šķirošanas kastēs, kas izvietotas tirdzniecības vietās visā Latvijā. Siguldā šādas kastes ir izvietotas arī veikalos “Maxima” un “Rimi”. Saraksts pieejams arī šajā kartē.

  1. Nolietotās tehnikas izvešana no dzīvesvietas

Iespēju ērti un bez maksas atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas savā dzīvesvietā piedāvā arī atsevišķi atkritumu apsaimniekošanas operatori. Siguldas pilsētas SIA “Jumis” piedāvā vienu reizi mēnesī savākt un bez maksas izvest jebkāda veida nolietotas un nederīgas sadzīves iekārtas un elektrotehniku – veļas mašīnas, televizorus, ledusskapjus, plītis, datorus, monitorus, telefonus u.c. ja iekārtu kopējais svars sasniedz un pārsniedz  40 kg.  Pakalpojums pieejams klientiem, kuri atrodas “Jumis” atkritumu apsaimniekošanas zonā Siguldas novadā. Vairāk par pakalpojumu uzziniet šeit.

  1. Specializētie elektrotehnikas savākšanas punkti un konteineri

Siguldā pieejams arī specializētais elektrotehnikas konteiners, kurā ērti izmest neliela izmēra elektropreces. Tas atrodas pie TC “Raibais suns”, Vidzemes šosejā 16, Siguldā. Citviet Latvijā darbojas arī savākšanas punkti, kas nereti tiek izvietoti pie iepirkšanās centriem vai citās ērti pieejamās vietās, ir īpaši piemēroti liela izmēra nolietotajai elektrotehnikai – nederīgajiem ledusskapjiem, veļas mašīnām u.tml., kurus nevar nodot mazajās savākšanas kastēs.

  1. Šķirošanas laukumi visā Latvijā, tostarp Siguldas novadā

Viena no iespējām nodot elektrotehniku pārstrādei ir to nogādāt uz kādu no vairāk nekā 70 Latvijā pieejamajiem atkritumu šķirošanas laukumiem, kur var nodot ne tikai nevajadzīgo tehniku, bet arī iepakojumu, stikla taru, auto riepas, spuldzes un daudzus citus šķirotos atkritumus. “Jumis” atkritumu šķirošanas laukums atrodas iedzīvotājiem ērtā un pieejamā vietā Siguldas pagasta „Zemdegās”, kurā iespējams nodot arī nolietoto elektrotehniku. Šķirošanas laukuma darba laiks pieejams šeit.

  1. Nodod iekārtu elektrotehnikas tirgotājam

Atsevišķi elektrotehnikas pārdevēji piedāvā iespēju, iegādājoties jaunu ierīci, pieņemt pircēja veco ierīci un nodot to pārstrādei. Pirms elektrotehnikas iegādes ir vērts painteresēties, vai konkrētais tirgotājs piedāvā šādu iespēju un ar kādiem nosacījumiem. Šādu pakalpojumu visā Latvijā nodrošina  SIA “Tet”. Tieši pircējam tas ir ļoti ērts veids, kā parūpēties par vecās ierīces nodošanu pārstrādei.

Lai atrastu savai dzīvesvietai tuvāko šķirošanas iespēju, “Latvijas Zaļais punkts” ir apkopojis informāciju par šķirošanas iespējām šajā kartē.

Svarīgi zināt un atcerēties, ka nolietota elektrotehnika un baterijas ir videi kaitīgie atkritumi, kuru sastāvā var būt bīstamas vielas, kas, nonākot dabā, var atstāt būtisku negatīvu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī uz cilvēka veselību. Elektrotehniku un baterijas ir iespējams pārstrādāt, tādējādi radot jaunas izejvielas, kuras ir derīgas atkārtotai dažādu priekšmetu ražošanai. Līdz ar to, atbildīgi šķirojot, ir iespējams samazināt arī pirmreizējo dabas resursu izmantošanu.

Saistītie raksti

Siguldā akcijas “Nomet riepu atbildīgi!” laikā savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu

16/05/2024

Siguldas pilsētas un novada iedzīvotājiem izrādot augstu interesi, mēneša akcijas laikā Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas” otrreizējai pārstrādei savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu. Nolietoto riepu savākšanas akcija “Nomet riepu atbildīgi!” Siguldā norisinājās […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pakāpeniski ievieš jaunu vizuālo identitāti

15/05/2024

Lai stiprinātu uzņēmuma vietu vides apsaimniekošanas sektorā, Siguldas pilsētas SIA “Jumis” vadība ir virzījusi lēmumu atjaunot un modernizēt uzņēmuma vizuālo identitāti, kas atbilst tā vērtībām un mērķiem. Vizuālās identitātes maiņa ir svarīgs solis uz priekšu, […]

Jūdažos un Morē uzstādīti konteineri tekstila šķirošanai

13/05/2024

Lai nodrošinātu pieejamāku tekstila materiālu šķirošanu Siguldas novada iedzīvotājiem, vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” šī gada pavasarī novadā izvietojis divus jaunus konteinerus tekstila šķirošanai Jūdažos un Morē. Jaunie […]

Izmaiņas darba laikā maija svētkos

30/04/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka 1. un 6. maijā sadzīves atkritumu izvešana tiks nodrošināta atbilstoši līdzšinējiem grafikiem, taču paredzētas izmaiņas klientu zvanu centra darba laikā. Tāpēc iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti laikus […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi