aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Elektrotehnikas šķirošanas iespējas Siguldā

Elektrotehnikas šķirošanas iespējas Siguldā

29/02/2024

Rūpējoties par to, lai iespējami daudz nolietotās elektrotehnikas nonāktu otrreizējā apritē, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atgādina, ka elektrotehnikas šķirošana ir pieejama ikvienam iedzīvotājam visā Latvijā, tāpēc aicina nevajadzīgo tehniku nodot pārstrādei, nevis izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

1. Specializētas mazās elektrotehnikas šķirošanas kastes veikalos

Maza izmēra elektrotehniku, piemēram, mobilos telefonus, blenderus, fēnus un citas neliela izmēra ierīces, kā arī baterijas, ērti nodot speciālajās šķirošanas kastēs, kas izvietotas tirdzniecības vietās visā Latvijā. Siguldā šādas kastes ir izvietotas:

  • RIMI (t/c “Šokolāde”, Strēlnieku ielā 2)
  • Mini RIMI (Ventas ielā 1)
  • Maxima (Leona Paegles ielā 3)

2. Nolietotās tehnikas izvešana no dzīvesvietas

Siguldas pilsētas SIA “Jumis” piedāvā vienu reizi mēnesī savākt un bez maksas izvest jebkāda veida nolietotas un nederīgas sadzīves iekārtas un elektrotehniku – veļas mašīnas, televizorus, ledusskapjus, plītis, datorus, monitorus, telefonus u.c., ja iekārtu kopējais svars sasniedz un pārsniedz  40 kg.

Tuvākā elektrotehnikas izvešana no dzīvesvietas ir plānota 25. martā.

Vairāk par pakalpojumu uzziniet šeit.

3. Specializētie elektrotehnikas savākšanas  konteineri

Siguldā pieejams arī specializētais elektrotehnikas konteiners, kurā ērti izmest neliela izmēra elektropreces. Tas atrodas pie TC “Raibais suns”, Vidzemes šosejā 16, Siguldā.

 

4. Šķirošanas laukumi visā Latvijā, tostarp Siguldas novadā

Viena no iespējām nodot elektrotehniku pārstrādei ir to nogādāt uz kādu no vairāk nekā 70 Latvijā pieejamajiem atkritumu šķirošanas laukumiem, kur var nodot ne tikai nevajadzīgo tehniku, bet arī iepakojumu, stikla taru, auto riepas, spuldzes un daudzus citus šķirotos atkritumus. “Jumis” atkritumu šķirošanas laukums atrodas iedzīvotājiem ērtā un pieejamā vietā Siguldas pagasta „Zemdegās”, kurā iespējams nodot arī nolietoto elektrotehniku. Šķirošanas laukuma darba laiks pieejams šeit.

Lai atrastu savai dzīvesvietai tuvāko šķirošanas punktu, “Latvijas Zaļais punkts” ir apkopojis informāciju par šķirošanas iespējām šajā kartē.

Svarīgi zināt un atcerēties, ka nolietota elektrotehnika un baterijas ir videi kaitīgie atkritumi, kuru sastāvā var būt bīstamas vielas, kas, nonākot dabā, var atstāt būtisku negatīvu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī uz cilvēka veselību. Elektrotehniku un baterijas ir iespējams pārstrādāt, tādējādi radot jaunas izejvielas, kuras ir derīgas atkārtotai dažādu priekšmetu ražošanai. Līdz ar to, atbildīgi šķirojot, ir iespējams samazināt arī pirmreizējo dabas resursu izmantošanu.

 

 

Saistītie raksti

Vēl līdz 20. Aprīlim šķirošanas laukumā „Zemdegas“ var nodot nolietotās vieglo auto riepas

16/04/2024

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atgādina, ka vēl līdz 20. aprīlim ir iespēja atbrīvoties no nolietotajām auto riepām bez maksas un videi draudzīgā veidā. Akcijas “Nomet riepu atbildīgi” laikā Siguldas novada iedzīvotāji, uzrādot Siguldas ID karti, […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” visā Vidzemē nodrošina latvāņu iznīcināšanu

09/04/2024

Latvāņi ir invazīva augu suga, kas ne tikai traucē lauksaimniecībā, bet arī apdraud cilvēku veselību. Turklāt latvāņu iznīcināšana ir zemes īpašnieku pienākums, tāpēc Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” piedāvā efektīvu un praksē pārbaudītu latvāņu iznīcināšanas pakalpojumu […]

Izmaiņas klientu apkalpošanas centra darba laikā 05.04.2024.

05/04/2024

Cienījamie, klienti! Klientu apkalpošanas centrs Rūdolfa Blaumaņa ielā 10  – 5.aprīlī būs slēgts. Saziņai aicinām izmantot e-pastu info@jumis.lv, vai zvanīt uz “JUMIS” zvanu centru 26112288. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina bez maksas nodot lauksaimniecībā radīto iepakojumu

22/03/2024

Pavasaris ir laiks, kad sākas aktīvie darbi lauksaimniecībā, tāpēc, lai nodrošinātu otrreizējā pārstrādē arvien lielāku nodoto atkritumu apjomu, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina lauksaimniekus bez maksas nodot izlietoto lauksaimniecības iepakojumu. […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi