aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Siguldā izvietots pirmais publiski pieejamais mazās elektrotehnikas šķirošanas konteiners

Siguldā izvietots pirmais publiski pieejamais mazās elektrotehnikas šķirošanas konteiners

18/07/2023

Lai veicinātu iespējas Siguldas iedzīvotājiem ērtā un videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās un vairs nevajadzīgās elektronikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu pie tirdzniecības centra “Raibais suns” Siguldā nodrošinās speciālu konteineru mazās elektrotehnikas šķirošanai.

Specializētajā elektronikas nodošanas konteinerā bez maksas var nodot sadzīves mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī kopā ar elektroniku var nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus. Aicinām ievērot, ka šķirošanas konteinerā var ievietot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Ja elektroiekārtu izmērs nav atbilstošs ievietošanai specializētajā konteinerā, to nedrīkst atstāt novietotu blakus konteineram. Liela izmēra tehniku iedzīvotāji aicināti nogādāt uz atkritumu šķirošanas laukumu “Zemdegas”, kur patstāvīgi to var nodot bezmaksas laukuma darba laikā, sīkāka informācija ŠEIT.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka Siguldā bezmaksas savākšana no mājsaimniecībām un uzņēmumiem (sākot no 40kg) tiek nodrošināta arī vienu reizi mēnesī. Pakalpojums pieejams klientiem, kuri atrodas JUMIS atkritumu apsaimniekošanas zonā Siguldas novadā. To var pieteikt, zvanot pa tel. 26112288 vai rakstot uz e-pastu info@jumis.lv. Plašāka informācija par pakalpojumu pieejama uzņēmuma mājaslapā.

Visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Plašāka informācija par Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.jumis.lv. Savukārt visa aktuālā informāciju par pareizu atkritumu šķirošanu pieejama www.zalais.lv.

Saistītie raksti

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi