aizvērt
open menu
Noslēgt līgumu
Jaunumi
Pakalpojumi
Atkritumu šķirošana
Par mums
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi

Bateriju un elektrotehnikas šķirošana

“Vislatvijas šķiratlona” treneres Viktorijas padomi bateriju un elektrotehnikas škirošanai

Drīkst izmest:

 

Baterijas

  • Speciālus kotneinerus bateriju savākšanai izvieto gan bateriju tirdzniecības vietās – veikalos, degvielas uzpildes stacijās, gan arī vienojoties ar atkritumu apsaimniekotāju, šādus konteinerus var izvietot izglītības iestādēs, valsts un pašvaldību iestādēs, birojos un citviet.
  • Lielāks bateriju daudzums, kā arī automašīnu akumulatori ir jānogādā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos, piemēram, laukumā "Zemdegas", Siguldā.
  • Atgādinām, ka baterijas un akumulatori satur virkni bīstamu vielu: svinu, kadmiju, dzīvsudrabu u.c. Izmetot tos kopā ar sadzīves atkritumiem vai vidē, dažādu vides faktoru iedarbības rezultātā, metālu savienojumi var sākt sadalīties un kaitīgās vielas var nonākt augsnē, gruntsūdeņos un vēlāk arī cilvēka organismā.

Elektrotehnika

Nedrīkst izmest:

 

  • Elektroiekārtas nedrīkst būt izjauktas, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml.

Speciālas kastes izlietoto bateriju, akumulatoru, kā arī mazo elektroiekārtu nodošanai pieejamas  veikalos “Rimi” un "Maxima" visā Latvijā.

Izdrukājamie un lejuplādējamie materiāli:

    

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku.
Piekrītu