aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
SIA “Jumis” aicina: atbrīvojies no uzkrātajiem atkritumiem!

SIA “Jumis” aicina: atbrīvojies no uzkrātajiem atkritumiem!

22/04/2024

Pavasarī, kad atmostas daba, ir laiks parūpēties par savu apkārtni, turklāt pavasara talka ir lieliska iespēja pulcēties kopā ar kaimiņiem un draugiem. Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina ieskatīties, kādus pakalpojumus uzņēmums piedāvā Siguldas pilsētas, Siguldas,  Allažu, Mores un Mālpils pagastu iedzīvotājiem, lai apkārtnes sakopšana būtu daudz ērtāka un mājās, pagalmā un sētā netiktu uzkrāti atkritumi.

Liela izmēra un būvgružu atkritumu izvešana

Būvgružu izvešanai ir pieejami dažāda tilpuma konteineri, kā arī tiek piedāvāti vairāki risinājumi maza apjoma apsaimniekošanai. Plašāka informācija par pakalpojumu un iespējām izvest liela izmēra atkritumus un tā cenrādis pieejams ŠEIT.

*Tuvākās akcijas – Siguldas pilsētas, Siguldas, Mores un Allažu pagasta iedzīvotājiem pirmā liela izmēra sadzīves atkritumu (mēbeles, matrači, bērnu ratiņi u.c.) savākšanas akcija būs 13.05.2024. Plašākā informācija ŠEIT.

Dārzu un parku atkritumu kompostēšanas laukums “Kreiļi” atvērts no 2. aprīļa

Labākais veids, kā apsaimniekot dārzu atkritumus, ir veidot kompostu pie savas dzīvesvietas, bet tiem Siguldas novada iedzīvotājiem, kuriem tādas iespējas nav, kompostēšanas laukumā bez maksas un juridiskajām personām par nelielu samaksu ir iespēja nodot dažāda veida dārzu un parku atkritumus, piemēram, lapas, nopļautu zāli, vecos augus, puķes. Ja iedzīvotājiem nav iespējas pašiem nogādāt atkritumus uz dārzu un parku atkritumu kompostēšanas laukumu, tiek piedāvāts transportēšanas pakalpojums. Plašākā informācija ŠIET.

Bioloģisko atkritumu izvešana

Viens no bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas ieguvumiem ir tas, ka to izvešanas maksa ir zemāka nekā par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Šķirojot BIO atkritumus, tiek samazināts atkritumu daudzums sadzīves atkritumu konteinerā, tādējādi ļaujot samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, ar nosacījumu, ka vienlaikus tiks samazināts sadzīves atkritumu izvešanas biežums un/ vai konteinera tilpums. Privātmāju iedzīvotāji, namu apsaimniekotāji un uzņēmumi bioloģisko atkritumu šķirošanai var pieteikt 0,12m3, 0,24m3 un 0,66m3 izmēru konteinerus, kuru izvešana tiek nodrošināta saskaņā ar grafikiem. Informācija par pakalpojumu pieejama ŠEIT un cenrādis ŠEIT.

Nolietotās elektronikas un bateriju šķirošana

Nolietoto elektroniku un baterijas bez maksas iedzīvotāji paši var nogādāt šķirošanas laukumā “Zemdegas”, kā arī mazo tehniku un baterijas ir iespējams nogādāt uz tirdzniecības vietās izvietotajām šķirošanas tvertnēm, kuru atrašanās vietas iespējams atrast ŠEIT.

Tiem, kam nav iespējas pašiem nogādāt elektroniku uz šķirošanas laukumu, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” Siguldas pilsētas, Siguldas, Allažu, Mores un Mālpils pagasta iedzīvotājiem piedāvā vienu reizi mēnesī bezmaksas elektronikas savākšanu no mājsaimniecībām un uzņēmumiem pēc iepriekšējas pieteikšanās.

* Tuvākā bezmaksas nolietotās elektronikas savākšanas diena 20. maijs. Plašākā informācija ŠEIT.

Nolietoto riepu pieņemšana

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” nolietotās autoriepas pieņem atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas”, Peltēs, Siguldā, tā darba laikā. Plašākā informācija ŠEIT.

Tekstila šķirošana

Nevajadzīgo apģērbu, apavus un mājas tekstilu iedzīvotāji aicināti ievietot tekstila šķirošanas konteineros. SIA “JUMIS” iedzīvotājiem nodrošina astoņus publiski pieejamos tekstila šķirošanas konteinerus, kas atrodas: Siguldā, Allažos un Mālpilī. Plašākā informācija ŠEIT.

Stikla iepakojuma un vieglā iepakojuma (plastmasas, papīra un metāla) šķirošana

  • Šķirošana publiski pieejamos punktos

Iedzīvotāji tiek aicināti pārskatīt savus virtuves plauktus, pieliekamos un pagrabus un atbrīvoties arī no liekajām stikla burkām un pudelēm, kā arī plastmasas pudelēm, kartona kastēm, skārda bundžām un citiem iepakojumiem. Stikla taru un vieglo iepakojumu iedzīvotāji var bez maksas izmest kādā no publiskajiem šķirošanas konteineriem, kuru atrašanās vietas apkopotas atkritumu šķirošanas portālā www.skiroviegli.lv.

Par jaunu publiski pieejamu atkritumu dalītās vākšanas punktu izveidei daudzdzīvokļu namu pagalmos, ēku apsaimniekotāji var vērsties Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” ar iesniegumu.

  • Bezmaksas šķirošanas maisi mājsaimniecībās

Siguldas pilsētas, Siguldas, Allažu un Mores pagasta iedzīvotājiem piedāvā iespēju  bez maksas savās mājsaimniecībās atkritumus šķirot speciālos maisos. Dzeltenie paredzēti plastmasas, papīra un metāla iepakojumam, savukārt zaļie – stikla pudelēm un burkām. Kad maisi ir pilni, to izvešanu jāpiesaka, zvanot uz tālruņa numuru 26112288 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv. Īpaši marķētos maisus var iegādāties klientu apkalpošanas centrā Siguldā, Rūdolfa Blaumaņa ielā 10 – tā darba laikā. Plašāka informācija par pakalpojumu ŠEIT.

 Atkritumu šķirošanas laukums “Zemdegas”

Siguldas pilsētas un tuvējo pagastu iedzīvotājiem pieejams atkritumu šķirošanas laukums, uz kuru bez maksas var nogādāt dažāda veida šķirotos materiālus – vieglo iepakojumu, stikla taru, nolietoto elektrotehniku, baterijas, metālu, tekstilu, logu stiklu, smēreļļas, motoreļļu un eļļas filtrus, koksni. Informācija par maksas pakalpojumiem un laukuma darba laiku pieejama ŠEIT.

Pieteikt pakalpojumus un uzzināt vairāk par SIA “JUMIS” piedāvātajām atkritumu šķirošanas iespējām aicinām sazināties, zvanot pa tel. 26112288 vai rakstot e-pastu info@jumis.lv.

Saistītie raksti

Siguldā akcijas “Nomet riepu atbildīgi!” laikā savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu

16/05/2024

Siguldas pilsētas un novada iedzīvotājiem izrādot augstu interesi, mēneša akcijas laikā Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas” otrreizējai pārstrādei savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu. Nolietoto riepu savākšanas akcija “Nomet riepu atbildīgi!” Siguldā norisinājās […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pakāpeniski ievieš jaunu vizuālo identitāti

15/05/2024

Lai stiprinātu uzņēmuma vietu vides apsaimniekošanas sektorā, Siguldas pilsētas SIA “Jumis” vadība ir virzījusi lēmumu atjaunot un modernizēt uzņēmuma vizuālo identitāti, kas atbilst tā vērtībām un mērķiem. Vizuālās identitātes maiņa ir svarīgs solis uz priekšu, […]

Jūdažos un Morē uzstādīti konteineri tekstila šķirošanai

13/05/2024

Lai nodrošinātu pieejamāku tekstila materiālu šķirošanu Siguldas novada iedzīvotājiem, vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” šī gada pavasarī novadā izvietojis divus jaunus konteinerus tekstila šķirošanai Jūdažos un Morē. Jaunie […]

Izmaiņas darba laikā maija svētkos

30/04/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka 1. un 6. maijā sadzīves atkritumu izvešana tiks nodrošināta atbilstoši līdzšinējiem grafikiem, taču paredzētas izmaiņas klientu zvanu centra darba laikā. Tāpēc iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti laikus […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi