aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Šķiro atkritumus un samazini rēķinus par atkritumu apsaimniekošanu!

Šķiro atkritumus un samazini rēķinus par atkritumu apsaimniekošanu!

19/01/2022

Šā gada janvārī Latvijā stājas spēkā izmaiņas dabas resursu nodoklī un tarifos par nešķiroto sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā, kā rezultātā palielināsies izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas PSIA “JUMIS” aicina savus klientus būt aktīviem un atkritumus šķirot, jo tādējādi ir iespējams izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu samazināt pat par 35%.  Lai veicinātu iedzīvotāju aktīvāku iesaistīšanos šķirošanā, uzņēmums ir sagatavojis apkopotu informāciju par atkritumu dalītās vākšanas iespējām Siguldas pilsētā un Siguldas, Allažu, Mores, kā arī Mālpils pagastā.

 

  • Vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla, kā arī stikla taras šķirošana

Siguldas pilsētā un Siguldas, Allažu, Mores, kā arī Mālpils pagastā kopā atrodas vairāk nekā 90 šķirošanas punkti,  kuros var šķirot plastmasas, papīra un metāla iepakojumus, kā arī stikla taru. Šie šķirošanas punkti ir publiski pieejami ikvienam iedzīvotājam un tajos sašķirotos materiālus ir iespēja nodod bezmaksas. Līdz ar to pareiza atkritumu šķirošana ir ne tikai videi draudzīga, bet ļauj samazināt arī izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Visus publiskos šķirošanas punktus Siguldas pilsētā un Siguldas, Allažu, Mores pagastos iespējams atrast ŠEIT, publiskos šķirošanas punktus Mālpils pagastā iespējams atrast ŠEIT. Pēc uzņēmuma apkopotās informācijas, dažāda veida iepakojumi kopējos atkritumos veido aptuveni 25%. Tas nozīmē, ka pat rūpīgi šķirojot tikai šos atkritumu veidus, ietaupījums rēķinā varētu būt acīmredzams. Visā Latvijā šādas šķirošanas punktu atrašanās vietas pieejamas interaktīvajā kartē, ko iespējams atrast ŠEIT.

Lai ikdienā papīra, metāla un plastmasas iepakojuma šķirošana tiktu nodrošināta pareizi, lūgums iepazīties ar šķirošanas instrukciju, kas pieejama ŠEIT, taču ar stikla taras pareizu šķirošanu iespējams iepazīties ŠEIT.

  • Nolietotās elektronikas un bateriju šķirošana

PSIA “JUMIS” Siguldas pilsētā un tuvējos pagastos piedāvā vienu reizi mēnesī bezmaksas elektronikas savākšanu no mājsaimniecībām un uzņēmumiem pēc iepriekšējas pieteikšanās. Mazo tehniku un baterijas ir iespējams nogādāt arī uz tirdzniecības vietās izvietotajām šķirošanas tvertnēm. Vietas, kur nodot mazās elektropreces un baterijas iespējams atrast kartē, kas pieejama ŠEIT.

Lai pieteiktu elektronikas savākšanu nepieciešams sūtīt e-pastu uz info@jumis.lv vai piesakoties JUMIS mājaslapā – ŠEIT. Elektronikas bez maksas izvešana tiek nodrošināta no pieteicēja adreses. Elektroiekārtas , kuru kopējais svars nesasniedz 40 kg vai kuras izvešanu klients vēlas izvest paša izvēlētā datumā, JUMIS izved par maksu 18,15 € ar PVN no norādītās mājas ārdurvīm. Visam pieteiktajam apjomam izvešanas dienā jābūt novietotam ārpus dzīvojamās ēkas un nožogotas teritorijas, PSIA “JUMIS” darbiniekiem brīvi pieejamā vietā. Iedzīvotājiem pašiem atrasties klāt savākšanas brīdī nav nepieciešams. Savācamajām elektroiekārtām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml. Ar šī gada elektronikas savākšanas datumiem, kā arī  ar plašāku informāciju par pakalpojumu iespējams iepazīties ŠEIT.

  • Lielgabarīta un būvgružu atkritumu šķirošana

No lielgabarīta jeb liela izmēra sadzīves atkritumiem, piemēram, dīvāna, skapja, galda, matrača, kā arī jebkāda apjoma celtniecības atkritumiem ir iespēja atbrīvoties, piesakoties to savākšanai un utilizēšanai individuāli. Lai pieteiktu šo pakalpojumu, nepieciešams sūtīt e-pastu uz info@jumis.lv vai piesakoties JUMIS mājaslapā – ŠEIT. JUMIS piedāvā lielgabarīta un būvgružu atkritumu izvešanu ar konteineru (pakalpojuma cenrādis pieejams ŠEIT) un lielgabarīta atkritumu izvešana maisos (pakalpojuma cenrādis pieejams ŠEIT).

Pirms būvgružu un lielgabarīta nodošanas izvešanai jāpārliecinās, ka atkritumi ir sašķiroti pareizi. Plašāka informācija pieejama ŠEIT. Tāpat atgādinām, ka būvniecības un lielgabarīta atkritumus nedrīkst novietot līdzās sadzīves atkritumu konteineriem, kā arī citās neatļautās vietās.

  • Lauksaimniecības iepakojuma šķirošana

Siguldas pilsētā un tuvējos pagastos ir iespēja nodod arī lauksaimniecības iepakojuma materiālus, kurus bez maksas izved pēc iepriekšējas pieteikšanās un rindas kārtībā apjomam virs 5m3. Lai pieteiktos šim pakalpojumam, nepieciešams zvanīt pa tālruni 26112288 vai rakstīt e-pastu uz info@jumis.lv vai piesakoties JUMIS mājaslapā – ŠEIT.

Jāatceras, ka nododot lauksaimniecības iepakojumu tam jābūt tīram un sausam – bez lauksaimniecības produktu piejaukumiem, piemēram, salmiem, skābbarības u.c., bez sadzīves un būvniecības atkritumiem, kā arī to sastāvā nedrīkst būt tīkli, striķi, smiltis vai dubļi u.c. Plašāka informācija par pakalpojumu, kā arī pareizu lauksaimniecības iepakojuma šķirošanu, kvalitātes prasībām pieejama ŠEIT.

  • Tekstila šķirošana

PSIA “JUMIS” Siguldas pilsētā nodrošina arī tekstilizstrādājumu šķirošanas iespējas. Speciālie konteineri tekstila šķirošanai Siguldā ir publiski pieejami ikvienam iedzīvotājam un tie atrodas Vidzemes šosejā 16 (pie T/C “Raibais suns”); Strēlnieku ielā 2 (pie tirdzniecības centra “Šokolāde”); Rīgas ielā 2 (pie veikala “TOP”) un šķirošanas laukumā “Zemdegas”. Šajos konteineros drīkst ievietot visa veida apģērbu, apavus un mājas tekstilu, kas ir relatīvi tīrs – t.i. nav bijis saskarsmē ar spēcīgām ķīmiskām vielām, piemēram, motoreļļām, kā arī nav sadriskāts. Tāpat tam jābūt sausam un bez pelējuma. Pilna informācija par uzņēmuma izvietotajiem tekstila šķirošanas konteineriem pieejama ŠEIT.

  • Atkritumu šķirošanas laukums Siguldā, “Zemdegas”

Siguldas pilsētas un tuvējo pagastu iedzīvotājiem pieejams arī atkritumu šķirošanas laukums, uz kuru var nogādāt dažāda veida šķirotos materiālus, tostarp iepakojumu, stikla taru, elektrotehniku, baterijas un cita veida atkritumus. Šķirošanas laukuma darba laiki un informācija par pieņemtajiem atkritumu veidiem pieejama ŠEIT.

  • Ērtāka šķirošana arī iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem

Tāpat, lai veicinātu iespējas šķirot mājsaimniecībā radītos atkritumus ikvienam iedzīvotājam, PSIA “JUMIS” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību un Latvijas Zaļo punktu uzsācis Latvijā vēl nebijušu projektu, aicinot mājsaimniecības un iestādes, kurās uzturas cilvēki ar redzes traucējumiem, pieteikties jaunizveidotu speciālo norāžu izvietošanai uz šķiroto atkritumu konteineriem, kas palīdzēs vieglāk orientēties konkrētu atkritumu veidu šķirošanā. Plašāka informācija, kā arī iespēja pieteikties pielāgotajām uzlīmēm iespējams ŠEIT.

 

Jautājumu gadījumā par Siguldas pilsētas PSIA “JUMIS” pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām aicinām sazināties, zvanot pa tel. 26112288 vai rakstot e-pastu info@jumis.lv. Tāpat informācija par PSIA “JUMIS” pakalpojumiem un aktuālajām atkritumu apsaimniekošanas maksām pieejama www.jumis.lv mājaslapā, kā arī lietotnē “Eco Baltia”.

 

ŠEIT pieejama atkritumu šķirošanas ABC, kas palīdzēs rast risinājumus izmaksu samazināšanai par radītajiem atkritumiem.

 

Saistītie raksti

Siguldā akcijas “Nomet riepu atbildīgi!” laikā savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu

16/05/2024

Siguldas pilsētas un novada iedzīvotājiem izrādot augstu interesi, mēneša akcijas laikā Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas” otrreizējai pārstrādei savāktas 74,04 tonnas nolietotu autoriepu. Nolietoto riepu savākšanas akcija “Nomet riepu atbildīgi!” Siguldā norisinājās […]

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pakāpeniski ievieš jaunu vizuālo identitāti

15/05/2024

Lai stiprinātu uzņēmuma vietu vides apsaimniekošanas sektorā, Siguldas pilsētas SIA “Jumis” vadība ir virzījusi lēmumu atjaunot un modernizēt uzņēmuma vizuālo identitāti, kas atbilst tā vērtībām un mērķiem. Vizuālās identitātes maiņa ir svarīgs solis uz priekšu, […]

Jūdažos un Morē uzstādīti konteineri tekstila šķirošanai

13/05/2024

Lai nodrošinātu pieejamāku tekstila materiālu šķirošanu Siguldas novada iedzīvotājiem, vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” šī gada pavasarī novadā izvietojis divus jaunus konteinerus tekstila šķirošanai Jūdažos un Morē. Jaunie […]

Izmaiņas darba laikā maija svētkos

30/04/2024

Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” informē, ka 1. un 6. maijā sadzīves atkritumu izvešana tiks nodrošināta atbilstoši līdzšinējiem grafikiem, taču paredzētas izmaiņas klientu zvanu centra darba laikā. Tāpēc iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti laikus […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi