aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi

Viedpunkts

 

Jauns atkritumu  šķirošanas risinājums –  viedpunkts

 

 

No 2020.gada oktobra vidus Siguldā, L.Paegles ielas kvartālā, darbību sāks Latvijā pirmais atkritumu šķirošanas viedpunkts, kas unikāls ar to, ka iedzīvotājiem būs iespēja norēķināties tikai par pašu radīto un izmesto sadzīves un bioloģiski noārdāmo atkritumu apjomu.

 

Viedpunktā L.Paegles ielas kvartāla iedzīvotāji, identificējoties ar Siguldas ID karti, varēs izmest atsevišķi sadzīves atkritumus un  bioloģiski noārdāmos atkritumus. Savukārt publiskai lietošanai viedpunktā izvietoti arī pazemes konteineri vieglā iepakojuma (plastmasas, papīra, metāla) un stikla taras šķirošanai.

 

Šis ir jauns risinājums, kas palīdzēs katram iedzīvotājam individuāli sekot līdzi paša radīto atkritumu apjomam un  kontrolēt  to apsaimniekošanas izdevumus. Viedpunktā ietvertie risinājumi ļauj iedzīvotājiem aktīvi iesaistīties atkritumu šķirošanas procesā, kā rezultātā iespējams samazināt ikmēneša maksu par sadzīves atkritumu izvešanu un vienlaikus  parūpēties par apkārtējās vides ilgtspēju.

 

 

Par viedpunktu

 

Jaunais atkritumu šķirošanas viedpunkts būs pieejams iedzīvotājiem, kuri dzīvo šajās adresēs un kuriem ir aktīvas Siguldas ID kartes:

 • Lāčplēša ielai 6, Sigulda,
 • Leona Paegles ielai 4, Sigulda,
 • Leona Paegles ielai 6, Sigulda,
 • Leona Paegles ielai 8, Sigulda,
 • Leona Paegles ielai 10, Sigulda,
 • Jāņa Čakstes ielai 1, Sigulda,
 • Jāņa Čakstes ielai 3, Sigulda,
 • Jāņa Čakstes ielai 5, Sigulda,
 • Jāņa Čakstes ielai 7, Sigulda,
 • Jāņa Čakstes ielai 9, Sigulda.

Izmantojot jauno atkritumu šķirošanas viedpunktu, iedzīvotāji norēķināsies tikai par pašu izmesto sadzīves un bioloģisko atkritumu apjomu, kura individuāla   uzskaite tiks veikta  katram dzīvoklim, identificējoties ar Siguldas ID karti. Stikla un vieglā iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas.

Viedpunktā iedzīvotāji var izmest:

 • sadzīves atkritumus;
 • bioloģiskos atkritumus;
 • stikla pudeles un burkas;
 • vieglo iepakojumu – plastmasas, kartona, metāla iepakojumu.

 

Lai iedzīvotāji varētu sākt lietot jauno konteineru sistēmu, viņi tiek aicināti iesniegt Siguldas ID karšu numurus savas ēkas pārvaldniekam vai apsaimniekotājam, kurš tos tālāk nodos Jumis reģistrēšanai sistēmā. Konteinera lietošanai ID karšu datus var iesniegt un konteinerus būs iespēja lietot vairākām personām, kuras mitinās vienā dzīvoklī.

 

Iedzīvotāji, kuriem vēl nav Siguldas ID kartes , to var saņemt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Siguldā, Raiņa ielā 3, vai Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Siguldā, Ausekļa ielā 6. Gadījumā, ja identifikācijas karte nepieciešama tikai atkritumu šķirošanas viedpunkta lietošanai, tiks izgatavota bez maksas. Siguldas ID karti konteineru izmantošanai var saņemt arī Siguldā nedeklarēti iedzīvotāji, kuri īrē dzīvokli kādā no norādītajām L.Paegles ielas kvartāla adresēm.

 

Jautājumu gadījumā L.Paegles ielas kvartāla iedzīvotāji aicināti sazināties ar savu namu apsaimniekotāju vai Jumi, zvanot pa tel. 29398627 vai rakstot uz e-pastu info@jumis.lv.

 

 

Lietošanas pamācība

 

 

Biežāk uzdotie  jautājumi  par viedpunktu>>

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi